x

Kaçak İstihdam firmalarına dikkat , dikkat dikkattt! Bir firmanın kaçak mı resmi mi olup olmadığını anlamak çok kolay; firmanın resmi sitesinde belgelerimizi inceleyin;

1.  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi verdiyse ,

2.  Firmanın çalışanlarının yetkili üniversiteden alınmış İş ve Meslek Danışmanı ( Mesleki Yeterlilik Belgesi ) varsa  iŞKUR’a bağlı ve resmi demektir.

Bahse konu evrakların sahte VEYA BAŞKA YERDEN KOPYA ALINTI OLUP OLMADIĞINI İŞKUR ‘dan özel istihdam yetkilisinden sorgulatabilirsiniz.

KAÇAK FİRMALARA DİKKAT ! ka  ak refakat  i 300x169Hizmetleri alırken  ASLA  EVİNİZE FİRMALARIN İŞÇİ GETİRMESİNE müsaade etmeyiniz.Sizin evinize kadar getiriyorlarsa altında her ana her şey çıkabilir .

Sizlere süslü püslü kelimeler söyleyerek , ne olmadığını bilmediğiniz işçileri evinize kadar çok cazip ve ucuz fiyatlarla getirebilirler. yabancı bakıcılarda ise ; çalışma ve oturma izni var diyerek yasalara aykırı hareket edip sizleri yanlış bilgilendirmektedirler.Lütfen hizmeti almadan önce danışmanlara sorunuz ve yukarıda arz ve izah edilen konulara çok dikkat etmenizi öneririz.

KAÇAK FİRMALARDAN BAKICI Alanda  KAÇAK FİRMAYA DA İDARİ PARA CEZASI UYGULANMAKTADIR.

Saygılarımla …