x

Kaçak Firmalar da Artık Telefonda Resmi Firma Hissini Uyandırmak Maksadıyla Sizleri Uyarmakta

İşkur’un 545 numaralı Özel istihdam Ofisi olarak Yurt içi ve Yurt dışında hizmet vermekteyiz. Görevlilerimiz Türk bakıcı ve yabancı bakıcı  olmak üzere iki kategoriye ayrılmaktadır. Türk bakıcıların çalışma usul ve şartları yürürlükteki iş kanunu ve diğer mevzuat gereğince yapılmakta olup , yabancı bakıcıların çalışma  usul ve esasları ise  ; 4817 sayılı yabancıların çalışma izinleri hakkındaki kanun kapsamında yapılmaktadır.

Yabancı bakıcılar ülkemize Turist vizesiyle gelirler.  Turist vizesi ile gelen  her türlü bakıcı hizmetleri için önce bu kişilerin güvenilir olması gerekir. Sonra bu kişilerin işkur’un izinli Bürolarından temiz edilmesi gerekir. Daha sonra bu  hasta bakıcıların  il göç idaresinden oturma izinlerinin yapılması gerekir. Oturma izninden sonra çalışma izni alınması gerekir.

Kaçak firmalar ellerinde sahte özel istihdam bürosu izin belgeleri ile müşterileri  sanki kendileri işkur’un izinli bürosuymuş gibi kaçak firmalara karşı uyarıp kendilerinin resmi ve izinli büro olduğunu hissettirebilecek kadar cesurca dolandırıcılık yollarını bulmuşlardır. Kimi kaçak firmalarda işkur’a müracaat ettik işlemlerimiz devam ediyor diyerek  kaçak işlemlerle insan ticareti yolundan hem haksız kazan sağlamaktadırlar hem de müşterileri kandırmak suretiyle haksız kazanç sağlamaktadırlar.

   Yabancı Bakıcılık hizmetleri  Felçli bakıcı hizmeti,  Alzheimer bakıcı hizmeti, Demans bakıcı, Parkinson bakıcı hizmeti, Panik atak bakıcı,  Hastanede yabancı bakıcı hizmetlerinden birisini almak isteyen müşterilerimizin  hizmet veren firmaların resmi internet sitelerindeki belgelerimiz bölümünde   özel istihdam bürosu izin belgesi ile mesleki yeterlilik belgesinin olup olmadığını ve varsa bile firma adı ile uyuşup uyuşmadığını  mutlaka kontrol ederek sağlıklı bir hizmet almalarını  temenni ediyorum.

Şenol ÇİFTÇİ

 Genel Müdür