x

 

Yatalak Hasta Bakımı yatalak hastA BAKIMI 300x169

Yatalak Hasta Bakımı 

Yatalak Hasta Bakımı; hastaya bakmak özel ihtisas gerektiren bir hizmet olup ; bu hizmeti deneyimli, ihtisaslı ve güvenilir Hasta Bakıcılar tarafından yapılması gerekmektedir.

Yatalak hastalarda dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de yatak yarasının oluşmasıdır. Yatak Yaralarının Önlenmesi Yatağa bağımlı hastalarda sürekli yatmaya bağlı olarak, özellikle kilolu (obez) hastalarda yatak yarası daha çabuk oluşur.Bu da hastanın psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir.

Psikolojik Durumu İyileştirme ; Hastanın yakınları ile aynı odada kalmasını sağlama , Hastanın odasında radyo, televizyon olmalı Gazete, dergi okunmalı veya kendisi okuyabiliyorsa yönlendirilmelidir. Hastada anormal davranışlar fazlalaştığında psikolojik profesyonel yardım alınmalıdır.

Yatalak Hasta Bakıcısı; hastanın alt bezini değiştirebilmeli,aspirasyon bilmeli,sonda torbası değiştirmeyi bilmeli,mide den besleme usulünü ve kolostomi torbasının özelliklerini bilmelidir.

Yatalak Hasta Bakımı evde veya hastane ortamında yapılmalıdır.Hastane ortamında bu konuda deneyimli refakatçiler evde ise yatılı Hasta Bakıcılar tarafından yapılmaktadır.

Yatalak Hasta Bakımı   Firması olan İŞBUL bu hizmeti İŞKUR Güvencesiyle en kaliteli bir şekilde sunmaktadır.