x

                                                        Hasta Bakıcı ve Bebek Bakıcısı

Hasta Bakici ve Bebek Bakıcısı  Günümüzde zorunlu hale gelen bir hizmettir. Bu hizmetin bilinçli ve tecrübeli Yaşlı bakıcı  ve bebek bakıcıları tarafından yapılması gerekir. Çünkü bakıcılara can emanet etmektesiniz.Her iki grupta psikolojik olarak aynıdır. Birisi bebek ve çocuk psikolojisine göre ağlayacak , sızlayacak, yaş grubuna göre davranış yapacak , diğeri yaşlılık psikolojisi kapsamında çocuk gibi değişik davranışlar sergileyecektir. 

                        Hasta Bakıcı

            Hasta bakımı ve Bebek bakımı incelik ve hassasiyet istemektedir. Bu hizmet için  bakıcıların kursa gidip  , burada bilgi ve becerilerini geliştirerek  bu hizmetleri yapabilecek imkan ve kabiliyete sahip olduklarını belgelemeleri gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı, Belediyeler ve İşkur’un özel yetki verdiği bürolarda bu ve buna benzer kurslar düzenlenmektedir. Bu kurs neticesinde  adaylar gerekli bilgi ve beceriye sahip oldukları tespit edildikten sonra kurs bitirme belgesi düzenlenmektedir.Bu belge o kişinin gerekli bilgi ve beceriye sahip olduğunu göstermektedir. Ancak bu hizmetin tatbiki olarak deneyimle yoluyla yeterli olup olmadığı ortaya çıkmaktadır.

 Bebek Bakımı

Sertifikalı bir personel ile sertifikası olmayan personel arasında mutlaka fark olacaktır. Ancak sertifika veya kurs bitirme belgesi o kişinin bu işi iyi yaptığı anlamına gelmeyecektir. Hasta Bakım Hizmetini çok iyi bilen ve bu konuda deneyim kazanmış kişiler sertifikalı kişilere nazaran daha da iyi olabilmektedir.

özel hasta bakıcı Hasta Bakıcı ve Bebek Bakıcısı yatan hasta bak m 300x140
                Hasta Bakım Hizmeti

Günümüzde tıp gelişmiş durumdadır. Yaşam süresi de eski tarihlere göre bir hayli uzamıştır.Yaşam süresinin uzaması nedeniyle yaşlılarımızın hizmetleri de artmıştır. Yaşlılarımız ömürlerinin son günlerini huzur evi gibi sosyal alanlar da değil de kendi evlerinde kendi imkanına sunulmuş kişilerle geçirmek istemektedirler.

Yaşlılarımızı yaşayıp , büyüdükleri ortamdan kopartıp başka bir ortamda   kalmalarını sağladığımız takdirde onlarda büyük bir yıkım oluşmaktadır. Çünkü kendi evlerinde  kendileri güvende hissedeceklerdir. Kullanmış olduğu eşyalar, alışmış oldukları kolaylıklar, tek kendileri ile ilgilenilmesi gibi olumlu yönler onları hayata daha da bağlayacaklar ve mutlu olacaklardır. Bunun tersine bir düşünce ; daha rahat etsinler  , bir huzur evine verelim düşüncesi onları hayattan koparacak ve mutsuz edecektir.Aile bireylerinin bu hususlara özellikle ve öncelikle dikkat etmesi gerekmektedir.Yaşlılarımızı hayata mutlu bir şeklide bağlamak , onların isteklerini yerine getirmek ve onlara evlatlık görevlerimi bilinçli bir şekilde yapmak zorundayız.


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/hastaba1/public_html/wp-content/themes/wpt-kurumsalv2/part/single/benzer.php on line 3

Yorum yaz