x

     Hasta Bakıcı, bakıcı hastane ortamında ve evde bulunan hastanın beslenmesi, giyinmesi, tuvalet ihtiyaçları, diğer temizlik ile bakım ihtiyaçları ve diğer günlük aktiviteleri gerçekleştirir.Hasta Bakıcılarımız güvenilir ve deneyimlidir. Hasta Bakıcı Hizmeti ; Hastanın ilaç takibi, doktorun verdiği talimatları , fiziksel aktiviteleri ve hastanın hijyen konularına dikkat ederek genel ve beden temizliğinin yapılmasını kapsamaktadır.

     Hasta Bakıcı  deneyimli , güvenilir ve Hasta Bakıcı hizmetini çok iyi biliyor olması gerekir. Güven , hijyen koşullarına dikkat etmek ve mesleğinde profesyonel olan   bakıcı hastaların hayatını kolaylaştıracaktır.

özel hasta bakıcı hasta bakıcı Hasta Bakıcı yatan hasta bak m  300x140Türkiye’de  Hasta Bakıcı Hizmeti artık lisansız  şirket , vakıf , kişi ve kişilerce yapılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ;  işkur’ a bağlı bir özel istihdam Bürosundan hizmet alınması gerekir.

Özellikle büyük şehirlerde   Kırgızistan , Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Moldova  ve diğer  ekonomik durumu iyi olmayan ülkelerden Hasta Bakıcı olarak gelen bayan  bakıcılar mevcuttur.  Bu bakıcıların işkur ‘a bağlı özel istihdam ofisinden temin edilmesi hizmetin devamlılığı açısından çok önemlidir.  yabancı bakıcılar ülkemize önce turist vizesi ile gelmektedirler. Daha sonra bu kişiler yatılı  bakıcı olarak , çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı , ev hizmetlerinde yardımcı gibi işlerde çalıştırılmak üzere işe verilmektedirler.

        yabancı bakıcılara önce  bulundukları il göç idaresinden oturma izni alınmalıdır. Daha sonra çalışma izni için müracaat edilmelidir. İzinsiz yabancı işçi çalıştırmak idari para cezası gerektirir. Bakıcı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus bakıcı hizmetinin devamlılığıdır. Hizmet eden ve hizmet alan anlaşamadığı takdirde işkur’a bağlı firma size tekrar bakıcı temin edecektir. İşkur’a bağlı olmayan bir firma hizmetin devamlılığını taahhüt etse dahi izinsiz çalışması sebebiyle her an kapatılabilir.

           Hasta Bakıcı hizmetinde  bakıcı firmaları   bebek bakıcısı, yatılı bakıcı, evde bakıcı gibi çalışanları evinize kadar getirmesi  hasta sahipleri açısından risk teşkil etmektedir. Çünkü ;  hiç tanımadığınız kişi veya kişiler biz işçi temin eden işkur’a bağlı firmayız diyerek sizi yanıltabilir, hatta başka firmanın belgelerini kullanıyor olabilir.Evinizdeki yaşlılar korumasız , masum ve rahatsız kişi olmaları nedeniyle art niyetli kişi veya kişiler tarafından  evde herhangi bir hırsızlık gibi olaylara maruz kalabilirler.

           Yatılı Hasta Bakıcı, evde  bakıcı, Yaşlı bakıcı, çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, hastanede bakıcı, refakatçi ve hastanede refakatçi  hizmetler özellikle ehil, deneyimli , güvenilir bakıcılar tarafından yapılması uygundur.

 HASTA BAKICI

İŞBUL  ; Hasta Bakıcı firmamız Yurt içi ve yurt dışı iş ve işçi bulmaya aracılık eden işkur’un 545 numaralı özel istihdam ofisidir. Hasta sahipleri ile ofisimizde yüz yüze görüşme sağlanarak bakılar iş ve meslek Danışmanları tarafından personel havuzundan işe göre işçi temin edilerek  mülakat ile işe yerleştirme yapılmaktadır. İşe yerleştirme esnasında işçinin bir maaş bedeli aracılık hizmet bedeli alınmaktadır. Aracılık hizmet bedeline   KDV  hariçtir.İşe yerleştirilen bakıcı işten ayrılmak istediğinde veya hasta sahibi işçiyi işten çıkartmak istediğinde yerine ücret almadan  6 ay süreli sınırsız ve ücretsiz  Hasta Bakıcı, evde bakıcı , Yaşlı Bakıcısı ,refakatçi,ve  bebek bakıcısı temin edilmektedir.

 

 

 

 

Etiketler

Yorum yaz

Hasta Bakıcı (26 Yorum)

 1. Gerçekten yararlı bilgiler ve bir çok konuda aydınlatıcı aklımdaki soru işaretlerine ışık oldu en kısa sürede sizinle iletişime geçicem

 2. Herkesin dikkat etmesi ve bilmesi gereken önemli bir yazı güvenilir adres için en doğru yer .

 3. Bu iş önce sabır ister sonra özen ister işinizi en iyi şekilde yaptığınız için sonsuz teşekkürler.

  • Teşkkürler mesleğimiz sabır ve özen gerektiren bir iştir. Herşey uzmanlıkla bitmiyor malesef

 4. Hasta Bakım işi sabır ister. Onun için zor iştir. Üstesinden gelebilirseniz ne mutlu size doğrusu. tebrik ederim.

 5. Hasta bakımı özveri gerektiren bir iştir, bu işi bu kadar ilgili yapmanız takdir ediyorum

 6. Hasta bakimi zor bir meslektir insanin demir gibi sinirleri olmaasi insani sevmesi ve en onemlisi temiz bir kalbi olmasi gerek yoksa televizyonlarda bu isi haketmeyen insanlarin yaptigi isleri nasil yaptiklarini goruyoruz.

 7. Mükemmel bir hizmeti var burda insanlara guzel bakılıyor parasının hakkını veriyor

 8. Hasta bakımı özveri gerektiren bir iştir, bu işi bu kadar ilgili yapmanız takdir edilecek düzeyde.
  Çok teşekkürler :))

 9. Hasta bakımı titizlik ve sabır isteyen bir meslek. Her önüne gelen bu mesleği icra edemez.
  İnsanlar bu konuda çok bilinçsiz. Bu yüzden hastalar çok eziyet görüyor. Bence bu konu hakkında sık sık bilgilendirmeler yapılmalı. Özellikle hastaneler ve yardım kuruluşları buna destek vermelidir.
  Mesela; Resmi firma gibi gözüken sahtekarları nasıl anlarız? Piyasada bu işin uzmanları kimler? Nereye müracaat etmeliyiz? v.s. bir sürü soru akıla gelen. Elbette internet ortamında bunların cevaplarını bulabiliriz. Ama internete ne kadar güvenebiliriz?

  • Devlet kontrollü ve sertifikalı olan işkur firmamız sizin de belirttiğiniz gibi bu tür oluşumlara her zaman karşı çıkmıştır.

 10. hasta bakımı zor ve emek şsteyen bir iştir. Yurt dışında lise eğitiminde itibaren ders olarak verildiverilmekte olup, ülkemizde de bu işe gereken önem verilmektedir.

 11. En güzel mesleği yapıyorsunuz hayır işlemek dinimizce oldukça güzel bişeydir. Emeğinize sağlık hocam.

 12. Merhaba Hasta ve Yaşlı bakımı zahmetli ve özel bilgi isteyen bir iş. Rahmetli anne ve babam için yaklaşık 4 yıl eğitimli arkadaşlardan yardım aldık ve çok faydasını gördük. Yurt dışında lise eğitiminde ders olarak verildiğinden yabancılar bu işde de çok iyiler. Web sitesi mükemmel. Saygılarımla

 13. hasta bakıcılık gerçekten ciddi bir iştir.Yapmış olduğunuz hizmetten ötürü tebrik eder,başarılarınızın devamını dilerim.

 14. Curabitur ac pellentesque diam. Nullam vehicula tristique consectetur. Mauris eleifend iaculis venenatis. Maecenas pretium elit risus, ut dapibus sem rhoncus in.